Replacement Adapter for Lenovo ADLX65YSCC3A (65W)
replacement adapter for Lenovo ADLX65YSCC3A
  • SKUBBUAD215
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • OutPut20V-3.25A
  • Power65W
  • ConnectorUSB-C
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn Stock
  • SKUBBUAD226
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • OutPut20V-3.25A
  • Power65W
  • ConnectorUSB-C
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn Stock
Product Features
Excellent Quality,Fast Charging
Key Features:
Boost your device's power and performance with our high-quality adapter today!
Shipping Methods
Shipping Details
Payment Methods
Payment Details
Warranty
1-Year Warranty
30-Day Money Back Guarantee
Returns
Please note: we cannot process returned products if you have not yet received an RMA number.
FAQs
Q: How to choose the right adapter?
2 Match the voltage and current/power: Ensure that the replacement adapter has the same output voltage as the original or does not differ by more than 1V. The current (or wattage) can be slightly higher but should not be lower to maintain proper charging and protect the device.